вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Trwałe ogrodzenia drewniane

Niewłaściwie konserwowane sztachety drewniane prędko się zużywają i mogą nieodwracalnie zgubić swój pierwotny urok i własności. Decydując się na zastosowanie drewna na płot warto poznać sposoby konserwacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna powinno się rozpocząć od poprawnego i skrupulatnego przygotowania towaru na płot, bo od tego zależy efekt finalny naszych prac. Przed zastosowaniem artykułów do ochrony oraz ozdoby płotów z drewna niezbędne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Kiedy zabezpieczymy już nasze płot przed progresem biokorozji, trzeba nanosić następne amalgamaty, jakie asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje płot od wewnątrz, lecz nie wytworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot pozostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu kamufluje płot przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drewna były trwałe należy poświęcić im wiele uwagi oraz troski.

Całkowicie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z pcv. Ten rodzaj płotów jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają również biokorozji tym samym służą swoim posiadaczom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий